Energetikai kihívások és kitörési pontok a háború árnyékában

Időpont:
2023. 04. 14. 16:00
Hely:
BME building F, lecture hall F29
Előadó:
Aszódi Attila (BME)
Szeretettel hívunk meg minden érdeklődőt a BME TTK ScienceCampus
tudománynépszerűsítő előadássorozat következő előadására:

Aszódi Attila (BME TTK Nukleáris Technikai Intézet):
Napelemek a háztetőn, kis moduláris reaktorok a hátsó kertben? Energetikai kihívások és kitörési pontok a háború árnyékában

április 14. péntek 16.00-17.00
helyszín: BME TTK F épület, F29-es terem

Energiaellátásunk régóta alkalmazott technológiai elemei a közelmúltban alapvetően kérdőjeleződtek meg:
- A szén, olaj és földgáz mint fosszilis energiahordozók felhasználásával fel akarunk hagyni a klímavédelem miatt.
- Az Európába importált nagy mennyiségű földgáz rendelkezésre állása és ára az orosz-ukrán háború miatt is megkérdőjeleződött.
- A nap- és szélenergia időjárástól való függősége az ellátás folyamatosságát nem engedi.
- Az atomenergia alkalmazását számos országban politikai viták övezik.

Hogyan segíthetnek a korszerű tudományos módszerek, mint a gépi tanulás és a mesterséges neurális hálózatok a műszaki problémák megoldásában? Milyen megújuló energia és nukleáris technológiák látszanak ma a piacon és a kutatás-fejlesztésben? Hogyan lehet ezeket ötvözni? Mi lehet a szerepe az energiatárolásnak? Milyen feladatok várnak a fiatal szakemberekre ezen a forradalmi átalakulásban lévő területen?

További információ és megközelítés:

Az előadássorozat FB oldala:

Az előadásokkal elsősorban a természettudományok iránt érdeklődő középiskolás korosztályt célozzuk meg, de természetesen minden érdeklődőt szeretettel
várunk!

Asbóth János